Tyto stránky vyžadují plug-in Adobe Flash verze 8.

Můžete si jej stáhnout zde

Tyto stránky vyžadují plug-in Adobe Flash verze 8.

Můžete si jej stáhnout zde

Tyto stránky vyžadují plug-in Adobe Flash verze 8.

Můžete si jej stáhnout zde

Novinky

Systém MFK

Systém MFK

| Archiv novinek

 

Získejte konečně rovnováhu a buďte fit !

Už vám není dvacet a přemýšlíte, jak se postarat o své tělo, aby s přibývajícími lety vydrželo zdravé a fungující. Občas vyrazíte na kolo, procházku či tenis, v zimě na hory. Zdá se vám to ale pořád málo. Uvažujete o pravidelném cvičení, ale nevíte, jestli raději zvolit zumbu, aerobik, spinning…? Zpomalte, méně je někdy více.

Láká vás vysportovaná postava à la Madonna? A doopravdy věříte tomu, že dennodenní dření v posilovně či jinde je to nejlepší, co můžete pro své zdraví udělat? Jen si vzpomeňte, jak „dobře“ jste se cítila, když jste naposledy běžela na pásu. Pot z vás stříká na všechny strany, ale vy si říkáte, že musíte dál, že to přece zvládnete. Musíte zvládnout. Nebo když jste posilovala břišní svaly. Nekonečná řada sedů-lehů. Ještě posledních deset, devět, osm… do břicha vás bere křeč, ale vy to nevzdáváte. Protože přece nesmíte.

Zuby nehty se držíte oblíbené fráze sportovních trenérů „Má-li být cvičení účinné, musíte to cítit“. Jinými slovy, musí vás to bolet. Nicméně je to skutečně nutné?

Když se nad tím střízlivě zamyslíte, ke zdravému tělu a zdravému duchu přece určitě nepasují aktivity uvozené slovy „Musím“ a „Nesmím“. Nemělo by být cvičení a zlepšování fyzického stavu spíš záležitostí příjemnou, obohacující, a nikoliv stresovou? 

Aby celé tělo fungovalo, jak má, je třeba mít v pořádku svaly. V pořádku ale neznamená „jako z betonu“. Jak říká terapeutka Šárka z MFK Centra: „Může přijít kulturista s masivní muskulaturou, ale při vyšetření pak zjistíme, že své svaly vlastně vůbec neumí ovládat, že jim nerozumí. Na druhou stranu může přijít shrbený úředník a své svalstvo má pod kontrolou.“ 

Proč je tak důležité pro zdravé tělo mít v pořádku svalstvo? „Aby mohlo žít, pohybovat se, reagovat, fungovat,“ objasňuje fyzioterapeutka Šárka. Budou-li naše svaly připravené reagovat na blížící se zátěž - chcete-li stres - síla se projeví automaticky ve vší parádě. 

„Když svaly nefungují, nereagují, jak mají, dochází k jejich přepínání. Což může v důsledku způsobit velmi nepříjemné komplikace v podobě únavy, bolesti, svalové horečky, křečí, zhmoždění nebo přetržení svalu,“ říká fyzioterapeutka Šárka.

Aby bylo cvičení účinné a správné a vy jste se cítili zdraví a fit, je třeba naučit se svému tělu rozumět a držet jej v rovnováze. Jak ale této rovnováhy docílit? Fyzioterapeutka Šárka z MFK Centra se o tom „poradí“ se Systémem MFK

Proč zrovna MFK? Na rozdíl od jiných fyzioterapeutických metod, kde se u klientů řeší právě konkrétní problém, v MFK kladou kromě jiného důraz i na prevenci, na komplexní rovnováhu. Nejde jen o konkrétní problém, ale především o to, jak se potenciálním komplikacím v budoucnu vyhnout. 

Hlavní odlišností MFK je využití speciálního počítačového programu MFK Systém, který byl speciálně vyvinut pro práci fyzioterapeuta. Do něho se zapisují informace získané z vyšetření a program poté sám vyhodnotí příčiny obtíží a doporučí nejvhodnější terapie, z nichž terapeut vybírá. Posléze dokonce terapeuta vede i při jejím provádění. Jedná se o naprostý unikát. 

V kombinaci s tím, že terapeuti nevyužívají pouze znalostí z ortopedie a fyzioterapie, ale také z neurologie, psychosomatiky, akupunktury i reflexologie, si můžete být jistí, že když budete v péči MFK, nemusíte si dělat starosti. Vydejte se svému zdravému tělu naproti.

Vice na  www.mfkcentrum.cz

Nestátní zdravotnické a vzdělávací zařízení  MFK Centrum s.r.o.
Palackého 1, 110 00 Praha 1

 

 

Zpět  |  Tisk

Komentáře (0)

Nejste přihlášen(a). Přihlaste se

Přidat komentář

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Pokud ještě registrován(a) nejste, zaregistrujte se, prosím.

Přihlásit se

Login


Zapomněli jste své heslo?

Zapomněli jste své heslo?

Vyplňte svůj registrovaný e-mail. Heslo Vám bude neprodleně zasláno do Vaší e-mailové schránky.

Password

Doporučujeme

Sudové sauny
Sudové sauny

Zajímavě pojatá novinka pro vyznavače netradičního saunování - sudové sauny a wellness kádě! 

Osobní trenér zdarma k měsíčnímu členství
Osobní trenér zdarma k měsíčnímu členství

Jedinečná nabídka, kterou nabízí Health Club Blue Orange - k měsíčnímu členství osobního trenéra zdarma.

Oxygen-aromaterapie
Oxygen-aromaterapie

Procedura, při níž inhaluje klient 95% kyslík, obohacený o příměsi bio aromatických olejů, působí jako relax na duši i tělo.

Tyto stránky vyžadují plug-in Adobe Flash verze 8.

Můžete si jej stáhnout zde

Tyto stránky vyžadují plug-in Adobe Flash verze 8.

Můžete si jej stáhnout zde

E-mail